8-9 грудня 2016 року відбувся навчальний тренінг з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії

8-9 грудня 2016 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області в рамках проекту Українського центру вивчення історії Голокосту відбувся навчальний тренінг з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.  Реалізація проекту та проведення семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє».

У роботі семінару взяло участь 36 осіб.

Заняття з вчителями проводили: Надія Уфімцева, координатор проекту, та Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту.

Під час проведення навчального семінару було розглянуто такі питання:

  • Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти.
  • Історія та культура євреїв України. Стосунки єврейської громади з іншими народами.
  • Нетерпимість до євреїв, її форми та видозміни. Історичні та сучасні аспекти антисемітизму як виду ксенофобії,
  • Історія та культура ромів України. Нетерпимість до ромів, її зміни з часом. Історія міфів та упереджень.

Під час проведення тренінгу учасники брали активну участь в обговоренні тематики навчального семінару, визначали проблеми, які можуть виникнути під час викладання, і пропонували можливі шляхи їх вирішення.

Ґрунтовне обговорення викликали питання актуальності вивчення історії Голокосту у шкільних курсах історії, організації освіти в сфері протидії антисемітизму, ромофобії та іншим формам ворожнечі, необхідності формування в учнів толерантного ставлення до представників інших національностей.